Valimisliidu Vaba Isamaaline Kodanik Tartu liikmete arvamusartiklid

Puudu terviklähenemisest

Imre Mürk: Puudu terviklähenemisest

Esiteks peab avaldama kiitust selle eest, et Tartus linnavalitsust moodustama asunud Keskerakond, Reformierakond ja Sotsiaaldemokraadid on koalitsioonilepingus aktsepteerinud ka Isamaalise Tartu Kodan... »

Linna juhtimine nõuab pühendumist

Tõnis Lukas: Linna juhtimine nõuab pühendumist

Vahur Kalmre tegi ettepaneku leppida peale valimisi volikogus kokku linnapea isikus, aga jätta ta siis edaspidi suhteliselt sõltumatult oma tööd tegema, vähemalt oma meeskonna saaks ta ise koostada. A... »

Parteide korruptsioonist: meie poliitpraktika vajab “raha, palju raha, ainult raha”

Jüri Saar: Parteide korruptsioonist: meie poliitpraktika vajab “raha, palju raha, ainult raha”

Järjekordne parteide rahadega seotud skandaal sunnib kogu antud valdkonda vaatlema senisest veelgi tähelepanelikumalt. Kui siiani on olnud aimatav musta raha osalemine meie poliitelus, siis nüüd sünge... »

Lubage ametnikel rääkida, kuulake!

Margo Plaado: Lubage ametnikel rääkida, kuulake!

Täna, poolteist nädalat enne valimisi oleme kõik näinud ja kuulanud erakondade ja valimisliitude lubadusi järgmiseks neljaks aastaks. Palju on analüüsitud ja arvustatud eri kampaaniate taktikat, ühele... »

Kas teha või rääkida!?

Jüri Saar: Kas teha või rääkida!?

Vanad ja elukogenud inimesed on ikka öelnud: «Enne mune, siis kaaguta». Selle kõnekäänu sügav sisu lubab inimesele või ettevõtmisele hinnangu anda alles pärast seda, kui midagi on reaalselt korda saad... »

Anname Tartust lahkunud arstidele töö tagasi

Imre Mürk: Anname Tartust lahkunud arstidele töö tagasi

Üheks Tartu tulevikumajanduse nišiks võib saada meditsiiniturism. Kasutades ära TÜ Kliinikumi teaduslikku ja erialast kõrged taset, Tartu atraktiivset vanalinna ja mõnusat ajaveetmise võimalust Aura v... »

Tartu heaolu sõltub tuleviku töökohtadest!

Imre Mürk: Tartu heaolu sõltub tuleviku töökohtadest!

Tartu Postimehe küsimus: miks peaks Tartus valima teie erakonna või valimisliidu? Kohalike valimisteni on jäänud vähem kui üks kuu. Tartu Postimees palus Tartu linnavolikokku kandideerivatel erakondad... »

Milleks valida „parte, kloone ja kloune“?

Jüri Saar: Milleks valida „parte, kloone ja kloune“?

Üliõpilasena sõbraga Venemaal rännates sattusime kord petturite kamba küüsi. Neid oli palju, kõik olid noored naised, kes hakkasid meile tulevikku ennustama, ajasid meid, võõrsil ekslevaid ja ebakindl... »

Miks piirduda vaid suitsetamise karistamisega?

Jüri Saar: Miks piirduda vaid suitsetamise karistamisega?

Liberaalse kriminaalpoliitika üks põhimõtteid on, et karistusõigust rakendatakse nii harva kui võimalik ja nii palju kui vajalik. Riik hea peremehena hoidub ülemäära „alamate” ellu sekkumast ja teeb s... »

Pärast „suuri tüürimehi”

Jüri Saar: Pärast „suuri tüürimehi”

Keskerakonna senisel kujul kadumine toob automaatselt kaasa Reformierakonna võimupositsioonide kaotuse, sest ilma „päris halva taustata” on palju keerulisem „hea” välja näha. Eesti poliitikas on aset ... »

Leht 1 | 212