VTK: Vaba Tallinna Kodanik peab Tallinna linna halduskogudes saama 17 kohta

Valimisliit Vaba Tallinna Kodanik kogus valimistel 8783 häält. Lähtudes valimistulemustest ja Tallinna linna põhimäärusest, arvutas VTK välja, et peaks Tallinna linnaosade halduskogudesse saama 17 kohta.

Vaba Tallinna Kodaniku nimekirja esinumber, Mähe Seltsi eestvedaja Erik Vest ütles, et nõnda suur hulk kohti saavutati just tänu sellele, et nimekirjades ei rõhutud parteide eeskujul peibutuspartidele, kes oma tuntuse pealt väga palju hääli võtsid, vaid kogukonnas hinnatud Erik_Vestvabaühenduste esindajatele, kelle kohapealse tuntuse abil saadi päris palju hääli.

“Kui vahetult kodanikuühiskonna ja linnaosade seltsidega seotud inimesed, kes kogusid mitmeid sadu hääli, välja jäetakse ja asendatakse tunduvalt napima toetusega parteilastega, on olukord ikka väga mage ja petab valijate ootuseid,” kommenteeris Vest. “Ega halduskogude kohti parteilased ka eriti kõrgelt ei hinda, näiteks soovib Lasnamäe 17 volikogu saadikust halduskokku minna vaid 4, Mustamäe 11-st ainult 2. Haabersti, Kristiine ja Põhja-Tallinn on kõik seisus 8-st 3. Pirital ja Nõmmel 8-st 4. Kõige tublim on siinkohal Kesklinn, kus 11-st volikogu liikmest 7 soovivad halduskogus olla,” lisas Vest.

Valimisliidu esindajana kesklinna halduskogusse valitud Kaur Kivirähk selgitas, kuidas on planeeritud edasine töö: “Halduskogu liikmed moodustavad Vaba Tallinna Kodaniku halduskogude fraktsiooni ning hakkavad vähemalt korra kuus kokku saama. Kuna enamik halduskogu liikmetest on vabaühenduste esindajad, soovime senisest rohkem kohalike inimeste häält halduskogudesse tuua. Fraktsiooni koosolekud on plaanis teha avalikeks ja kõiki huvilisi kaasavateks.”

Vaba Tallinna Kodaniku halduskogude liikmed on järgmised:

Andrei Hvostov 681 häält (Kesklinn)
Kadri Jäätma 597 häält (Mustamäe)
Külliki Kübarsepp 468 häält (Põhja-Tallinn)
Silver Meikar 441 häält (Nõmme)
Erik Vest  413 häält (Pirita)
Tarmo Treimann 394 häält (Kristiine)
Karli Lambot 376 häält (Kesklinn)
Ülle Mitt 283 häält (Nõmme)
Mart Soidro 221 häält (Mustamäe)
Gunnar Polma 196 häält (Kesklinn)
Brit Kerbo 184 häält (Põhja-Tallinn)
Kaur Kivirähk 154 häält (Kesklinn)
Tõnu Ploompuu 137 häält (Nõmme)
Markko Karu 137 häält (Kesklinn)
Tõnu Teeveer 104 häält (Põhja-Tallinn)
Lii Ramjalg 79 häält (Kristiine)
Margus Jaago 72 häält (Mustamäe)