Artiklid

Vaba Tallinna Kodanikul uus koduleht, vaata vtk.ee

Jaanus Ojangu: Vaba Tallinna Kodanikul uus koduleht, vaata vtk.ee

Vaata vtk.ee. Rõõm on teatada, et Vaba Tallinna Kodanik tegutseb edasi ja osaleb ka 2017 KOV valimistel ning selleks on loodud uus logo ja uus programm. Osaliselt on uuenenud ka meeskond. Sellest ja kõigest muust saad lugeda meie uuel kodulehel vtk.ee »

TOETA MEID KOHTUVAIDLUSES – PANEME KOHALIKE ELANIKE HÄÄLE MAKSMA!
VTK KAMPAANIA_2

VTK: TOETA MEID KOHTUVAIDLUSES – PANEME KOHALIKE ELANIKE HÄÄLE MAKSMA!

Valimisliit Vaba Tallinna Kodanik vs Tallinna linnavalitsus Mille nimel? Seisame selle eest, et linnaosade halduskogudes oleksid linnaosade ja asumite elanike huvid paremini esindatud. Tallinna Linnavolikogu tõlgendab linna põhimäärust selliselt, et halduskogusse pääsemiseks peab olema nimekiri, kus kandidaat kandideerib, edukas ka ülelinnaliselt. Meie usume, et oma asumi ja linnaosa huvide paremaks esindamiseks piisab sellest, kui nimekiri ja kandidaat on edukad vastavas linnaosas. Viimastel kohalike omavalitsuste valimistel ületas valimisliit Vaba Tallinna Kodanik Nõmmel, Pirital ja Kesklinnas 5% künnise. Mitmed meie kandidaadid kogusid ka isiklikult oluliselt rohkem hääli kui paljud tänas... »

Vaba Tallinna Kodanik: kuidas edasi?

Karli Lambot: Vaba Tallinna Kodanik: kuidas edasi?

Valimiste järel huvitab ilmselt paljusid, eriti aga meie toetajaid, mida kavatseb valimisliit Vaba Tallinna Kodanik edaspidi ette võtta. Olime ju Tallinna valimiste ajaloos  kõige enam hääli – ligi 9000 – saanud nimekiri, mis jäi valimiskünnise alla. Me ei pea end üheselt kaotajateks, vaid mitmeski mõttes võitjateks ja samamoodi võiks tunda end ka meie valija. Pea kõikjal Eestis tegid valimisliidud väga hea tulemuse. Riigiparteidel õnnestus küll tänu massilisele kampaaniale peatada kodanikeühenduste pealetung pealinnas, ent kasutades Hardo Aasmäe sõnastust: seekord jäi rindejoon Tallinna ette pidama. Nelja aasta pärast on meie positsioon kahtlemata hoopis teistsugune. Jätkame survegrupina Ol... »

Vene lütseumi projektist

Väino Rajangu: Vene lütseumi projektist

  Haridusminister Jaak Aaviksoo intervjuu 20. septembril Postimehes ja Den za Dnjomis käsitles muude teemade kõrval ka vene lütseumi rajamist. Mõni päev hiljem pälvis see teema Mart Helme, Eesti omaaegse suursaadiku Venemaal, väga kriitilise hinnangu ning kutsus ka internetis esile arvukaid arvamusi, mille sisu oli seinast seina. Kuna nüüd on lugude ilmumisest möödunud hulk päevi, saab rahulikumalt kaaluda ka lütseumiga seotut. Vene lütseum Eestis ei saa tegutseda ilma eesti keeleta. Seaduse järgi on «koolis või klassis, kus õppekeel ei ole eesti keel, eesti keele õpe 1. klassist alates kohustuslik. Kool tagab niisuguses koolis või klassis eesti keele õppe korralduse tasemel, mis võimaldab p... »

Haruldane üksmeel

Brit Kerbo: Haruldane üksmeel

Valimistejärgset vaikust adudes hakkasin mõtlema sarnaselt Kivirähkiga («Rahu ja vaikus», EPL 26.10), et näe, rahu on taas maa peale saabunud. Olemasolevate positsioonid on kindlustatud, all-linnas on kõik endine, Toompeal ei ole otsest vajadust jõujooni ümber mängida. Saab rahulikult edasi toimetada ja on õnnis vaikus, kuna paljud inimesed säilitasid oma töökoha, mis neile kuulekuse eest osaks saanud. Ei mingit paanikat ega vajadust end erasektoris tõestada ja ausates tingimustes konkureerida. Üks pisike okas on siiski poliitikute hinge siginenud: vabakond – mis see siis nüüd oli? Mingid asumihipid tulid ja hakkasid tahtma otsustusõigust! Sisenesid meie ärajagatud poliitmaastikule? No seeko... »

Leht 1 | 24123»